Travma Sonrası Stres Bozuklukları

Travma Sonrası Stres Bozukluğu Nedir ?

Yaşanılan bir travmanın ardından kişide, olayın etkisinin ve yas sürecinin aylar hatta yıllar boyunca devam etmesiyle görülen bir ruhsal bozukluktur.

Travma Sonrası Stres Bozuklukları teşhisi, tedavi süreci nasıl yapılır?

Hayatta hepimiz bizi derinden sarsan olaylar yaşamış veya onlara tanık olmuşuzdur. Yaşanmış olan travmatik olaya ilk 3 ay süresince verilen tepkiler normaldir. Travmatik bir olay sonucunda belli bir süre acımızı, üzüntümüzü yaşarız. Zamanla acımız azalmaya başlar ve sonra hayatımıza kaldığımız yerden devam ederiz. Fakat bazı insanlarda bu süreç böyle işlemeyebilir.
Travma sonrası stres bozukluğu olan bir kişi travmatik olayı sürekli olarak zihninde yeniden canlandırır ve kendini olayı tekrar yaşıyormuş gibi hisseder.

Bu kişilerde içe kapanma, öfke patlamaları, hafıza problemleri, tedirginlik, dalgınlık, utanç, kendini suçlama, iştah problemleri ve yorgunluk görülebilir.

TSSB ile birlikte görülebilen hastalıklar :

• Panik bozukluk
• Fobiler
• Depresyon
• Madde kullanımı
• Obsesif Kompulsif Bozukluk

SKYPE ile canlı online seans imkanı

Göksu Ayaz - Uzman Psikolog İstanbul Kadıköy 2019

İSTANBUL'DA Üsküdar, Ümraniye, Kadıköy, Ataşehir, Çekmeköy bölgelerinde çocuk, ergen ve yetişkinler için Uzman Psikolog Göksu Ayaz hizmet vermektedir. Uzmanlık alanlarımız arasında; Bireysel Nefes Danışmanlığı, Depresyon, Ergenlik Çağı ve Sorunları, Kaygı Bozuklukları, Sosyal Fobi, Sınav Kaygısı, Obsesif Bozukluklar, Travma Sonrası Bozuklukları, Panik Atak, Beslenme Bozuklukları, Davranım Bozuklukları, Stres ve Öfke Kontrolü bulunuyor. Ayrıntılarıyla sitemizden bilgi alabilir veya bizimle iletişim kurabilirsiniz.

İletişim Bilgilerimiz

Tel: +90 216 706 12 81
Email: info@goksuayaz.com
Web: www.goksuayaz.com