Göksu Ayaz


Göksu Ayaz Uzman Psikolog İstanbul

Göksu AYAZ kimdir? - Uzman Psikolog - Bireysel Nefes Danışmanı

 

İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji bölümünden  mezun oldu. Lisans eğitimi süresince Kartal Yavuz Selim Devlet hastanesinde klinik ve anaokullarında gelişim stajlarını tamamladı. Bitirme projesini ‘’Yeme tutumu ile yaşam doyumu arasındaki ilişki’’ üzerine yazdı.

Lisans eğitimini tamamladıktan sonra Avusturya’da Viyana Üniversitesi Nöropsikoloji alanında yüksek lisans eğitimi almıştır. Yabancı dil olarak Almanca ve İngilizce dillerini iyi düzeyde bilmektedir.

Çocuk ve ergenlere yönelik çalışmalarını Doğa Koleji okullarında ve özel etüt merkezinde sürdürmüştür. Anaokullarında 3-6 yaş grubu çocukların zihinsel, duygusal ve sosyal gelişimini desteklemek üzere çalışmalarda bulunmuş ve ailelere çocuklarıyla ilgili yaşadığı problemlerle ilgili danışmanlık vermiştir. Uzmanlığını tamamlamak üzere Üsküdar Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Projesini "İnternet Kullanımının Aile İçi İlişkilere Etkisi" konusu üzerinde yazdı. Terapi ve vaka çalışmalarını Doç. Dr. Ödel Dirik İplikçioğlu ile birlikte yapmaya devam etmektedir.

Mezun olduktan sonra psikolojik danışman olarak çalışmaya başlayan Uzman Psikolog Göksu Ayaz, bu sırada nefes ile tanışmıştır. Nefes eğitimlerini alarak, Uluslararası Koçluk Federasyonu olan ICF (International Coach Federation) onaylı nefes koçluğu sertifikası, "Meditasyon Uygulayıcı Sertifikası" ve "Nefes Teknikleri Koçluğu Sertifikası"nı almaya hak kazanmıştır. Daha sonrasında Marmara Üniversitesi '' Pedagojik Formasyon'' alarak öğrenci danışmanlığı ve kariyer koçluğuna da yönelmiştir.


İstanbul Psikoloji Enstitüsü’nden;

MMPI Kişilik Testi, TAT (Tematik Algı Testi), CAT (Çocuklar İçin Tematik Algı Testi), Bender Gestalt Görsel Motor Algılama Testi, Benton Görsel Bellek Testi, Peabody Resim Kelime Testi, Gesell Gelişim Testi, Kent EGY Zeka Testi, Catell 2A zeka testi, Frostig Görsel Algılama Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Good Enough Harris Bir Adam Çiz Testi, Louisa Düss Psikanalitik Hikayeler Testi, Beier Cümle Tamamlama Testi, House Tree Person Resim Çizme Testi, Mini Mental Durum Belirleme Testi, WISC-R Çocuklar İçin Zeka Testi ve Oyun Terapisi eğitimleri almıştır.


Göksu Ayaz - Uzman Psikolog İstanbul Kadıköy 2019

İSTANBUL'DA Üsküdar, Ümraniye, Kadıköy, Ataşehir, Çekmeköy bölgelerinde çocuk, ergen ve yetişkinler için Uzman Psikolog Göksu Ayaz hizmet vermektedir. Uzmanlık alanlarımız arasında; Bireysel Nefes Danışmanlığı, Depresyon, Ergenlik Çağı ve Sorunları, Kaygı Bozuklukları, Sosyal Fobi, Sınav Kaygısı, Obsesif Bozukluklar, Travma Sonrası Bozuklukları, Panik Atak, Beslenme Bozuklukları, Davranım Bozuklukları, Stres ve Öfke Kontrolü bulunuyor. Ayrıntılarıyla sitemizden bilgi alabilir veya bizimle iletişim kurabilirsiniz.

İletişim Bilgilerimiz

Tel: +90 216 706 12 81
Email: info@goksuayaz.com
Web: www.goksuayaz.com